Menu

Vrijwilliger van de dag: Harry Bijsterbosch

Vrijwilliger van de dag: Harry Bijsterbosch

Maandag

Pas twee jaar actief bij de KWS, maar nu al helemaal op z’n plek: Harry Bijsterbosch is deze Sneekweek ‘Vrijwilliger van de dag’. Toen hij het hoorde, reageerde hij enthousiast: “Nou, dat vind ik erg leuk! De eerste stap naar panschipper is gezet,” grapt hij.

Harry is betrokken bij de stand-by en draait daar inmiddels volop mee. “De Sneekweek is altijd gezellig en actief, maar dit jaar met al die wind is er écht wat te doen. We hebben flink wat Larken naar de haven gesleept, en ook boten met gebroken masten langs zien komen. Je maakt wat mee!” Zijn entree bij de KWS begon twee jaar geleden op een heel gewone dag. “Ik keek vanuit huis naar het water en zag allemaal boten voorbij komen. Er voer een politieboot, een marineschip, echt van alles. Toen dacht ik ineens: ik wil ook wel wat doen op het water. En als Sneker kom je dan snel bij de KWS terecht.” Met een belletje naar Wouter en Klaas was het geregeld.

Vrijwilliger harry sneekweek

“Ik heb ooit op een blauwe maandag gevaren in de 30m² en ik woon in Sneek, dus het water zit er wel in,” vertelt hij. “Ik heb altijd al iets gehad met watersport en wilde graag eens kijken of ik iets als vrijwilliger kon doen. Dat bleek dus heel goed te passen.” Zijn liefde voor het water is onmiskenbaar. “Of het nou in een zeilboot is, een rubberboot of op een opblaasmatras, ik vind het allemaal prachtig. Als ik maar op het water ben.” 
 

Tekst: Leonie van der Zee

Foto: Jorrit van den Eerenbeemt

Andere interessante nieuwsartikelen

Back to top